Esu Vilniuje dirbantis psichologas.
Esu entuziastingas, aktyvus žmogus ir dviejų vaikų šeimynos tėtis. Užbaigęs Vilniaus universiteto klinikinės psichologijos magistro lygio studijas pradėjau domėtis geštaltine psichoterapija. Keturis metus jos mokiausi geštaltinės psichoterapijos institute „Dialogas“ ir toliau gilinu žinias GATLA (Gestalt Associates Training Los Angeles) mokymų programose. Šiuo metu taip pat mokausi geštaltinei psichoterapijai artimos kūno psichoterapijos ir EMDR metodo dirbant su traumomis. Dalyvauju nuolatinėse praktinio psichoterapijos darbo supervizijose ir asmeninėje terapijoje. Nuo 2012 m. esu Lietuvos psichologų sąjungos narys.
Greta akademinio išsilavinimo, esu įsigilinęs į tarptautinę „7 žodžių“ asmeninio tobulėjimo sistemą. 2008 m. James Burgess (JK) buvau pripažintas sertifikuotu „7 žodžių“ sistemos praktiku. Naudodamas šios sistemos įrankius siekiu padėti klientams augti įveikiant įvairius gyvenimo iššūkius ir pasiekiant tai, ko nori pasiekti.
Tris metus dirbau konsultacinį darbą kaip emocinės paramos tarnybos savanoris, turiu patirties kontakto su klientais telefonu ir internetu. Esu dirbęs krizių intervencijos srityje. Stacionarinio klinikinio darbo patirties įgijau atlikdamas praktiką Vilniaus klinikinės Vasaros ligoninės Krizių intervencijos skyriuje. Du metus dirbau Socializacijos ir darbinio mokymo centre (SDMC), teikiau psichologines konsultacijas Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo kaliniams. Nuo 2013 m. priimu klientus privačiai.
Jau virš dešimt metų dalyvauju kasmetiniuose dvasiniuose atsiskyrimuose, B. Hellingerio sisteminių šeimos konsteliacijų seminaruose, domiuosi įvairiomis meditacijos technikomis. Mokausi būti atviru gyvenimui bei pokyčiams, ir gyventi su klausimu: „kas vairuoja mano troleibusą?“, arba kitais žodžiais: „kokia prasmė to, ką darau, neišvengiamos mirties akivaizdoje?“.
Mano požiūris
Tikiu tuo, ką darau, ir vertinu terapinį darbą su klientais. Psichoterapiją laikau nuotykiu, nes žmogus atsigręžia į savo vidų giliau išgyventi ir geriau suprasti tai, ko dar nėra pažinęs. Maža to – ne tik jis nežino, aš taip pat nežinau. Apie tai galima numanyti, apie šią kelionę yra sukurtas ištisas mokslas, bet kiekvienas naujas susitikimas yra kitoks, netikėtas, kūrybiškas.
Manau, kad terapijoje svarbiausia ne metodai, o ryšys tarp psichologo ir kliento. Savo darbe skiriu dėmesį autentiškam bendravimui, įsisąmoninant „čia ir dabar“ esančius išgyvenimus ir žingsnis po žingsnio integruojant giluminius, paprastai šešėlyje liekančius psichinės realybės sluoksnius. Galiu padėti norintiems išmokti geriau tvarkytis su įvairiomis kylančiomis problemomis, atgauti vidinę darną bei harmoningiau išgyventi santykius su kitais.
Savo darbe remiuosi geštaltinės psichoterapijos principais, kurie pabrėžia esamos akimirkos įsisąmoninimo svarbą žvelgiant į šiuo metu patiriamus išgyvenimus ir kontaktą, kuris užsimezga tarp terapeuto ir kliento. Vadovaujuosi įsitikinimu, kad sveikti padeda įsisąmoninimas. Aš padedu mesti iššūkį mitams, kuriuos priėmėme, gyvenimo istorijoms, kurios neveikia, ir balsams, kurie mus sumenkina. Mokau suvokti, ką iš tiesų jaučiame, išgirsti, ką mums sako mūsų kūnas ir išmokti priimti sunkias emocijas. Padedu atrasti leidimą sau būti visuma to, kas iš tiesų esame.